مشاور رتبه های تک رقمی کنکور

آیا تا به حال احساس می کنید که عادت های مطالعه شما به سادگی آن را کاهش نمی دهد؟ آیا نمی‌دانید برای عملکرد بهتر در کلاس و امتحانات چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ بسیاری از دانش‌آموزان متوجه می‌شوند که عادات مطالعه دبیرستانی آن‌ها برای موفقیت در کنکور چندان مؤثر نیست.

این قابل درک است، زیرا درخواندن برای کنکوربا دبیرستان کاملاً متفاوت است. اساتید کمتر درگیر شخص شما هستند، کلاس‌ها بزرگ‌تر هستند، امتحانات ارزش بیشتری دارند، مطالعه شدیدتر است، و کلاس‌ها بسیار دقیق‌تر هستند. این بدان معنا نیست که مشکلی با شما وجود دارد. این فقط به این معنی است که شما باید مهارت های مطالعه موثرتری را بیاموزید. خوشبختانه، بسیاری از استراتژی های مطالعه فعال و موثر وجود دارد که نشان داده شده است که در کلاس های دانشگاه موثر است.

این جزوه چند نکته در مورد مطالعه موثر از قول مشاور رتبه های تک رقمی کنکور را به شما ارائه می دهد. اجرای این نکات در روال مطالعه منظم به شما کمک می کند تا مطالب درسی را به طور موثر و موثر یاد بگیرید. با آنها آزمایش کنید و برخی از آنها را پیدا کنید که برای شما مفید هستند.

مشاور رتبه های تک رقمی کنکور :

خواندن مطالعه نیست!

صرف خواندن و بازخوانی متون یا یادداشت ها به طور فعال درگیر مطالب نیست. این به سادگی یادداشت های شما را دوباره می خواند. فقط “انجام” خواندن برای کلاس درس خواندن نیست. این به سادگی خواندن برای کلاس است. بازخوانی منجر به فراموشی سریع می شود.

به خواندن به عنوان بخش مهمی از پیش مطالعه فکر کنید، اما یادگیری اطلاعات مستلزم دگیر شدن فعال مطالب اس

مشارکت فعال فرآیند ساختن معنا از متن است که شامل ایجاد ارتباط با سخنرانی ها، شکل دادن به مثال ها و تنظیم یادگیری خود می شود

مطالعه فعال به معنای برجسته کردن یا خط کشیدن زیر متن، بازخوانی یا به خاطر سپردن رو به رو نیست. اگرچه این فعالیت ها ممکن است به درگیر نگه داشتن شما در کار کمک کند، اما آنها تکنیک های مطالعه فعال در نظر گرفته نمی شوند و به طور ضعیفی با یادگیری بهبود یافته مرتبط هستند 

ایده هایی برای مطالعه فعال از نگاه مشاور رتبه های تک رقمی کنکور عبارتند از:

سازماندهی و برنامه ریزی  توسط مشاور رتبه های تک رقمی کنکور به شما کمک می کند تا فعالانه برای دوره های خود مطالعه کنید. هنگام مطالعه برای آزمون، ابتدا مطالب خود را سازماندهی کنید و سپس مرور فعال خود را بر اساس موضوع شروع کنید 

اغلب اساتید و مشاوران رتبه های تک رقمی کنکور  موضوعات فرعی را در برنامه های درسی ارائه می دهند. از آنها به عنوان راهنما برای کمک به سازماندهی مواد خود استفاده کنید. به عنوان مثال، تمام مطالب را برای یک موضوع (مثلاً یادداشت های پاورپوینت، یادداشت های کتاب درسی، مقالات، تکالیف و غیره) جمع آوری کنید و آنها را در یک انبوه قرار دهید. 

 

مشاور رتبه های تک رقمی کنکور :

چرخه مطالعه را درک کنید

چرخه مطالعه  که توسط فرانک کریست توسعه یافته است، بخش های مختلف مطالعه را تقسیم می کند: پیش نمایش، حضور در کلاس، مرور، مطالعه و بررسی درک شما. اگرچه هر مرحله ممکن است در یک نگاه واضح به نظر برسد، اغلب دانش آموزان سعی می کنند از میانبرها استفاده کنند و فرصت های یادگیری خوب را از دست بدهند. به عنوان مثال، ممکن است از خواندن قبل از کلاس صرفنظر کنید زیرا استاد همان مطالب را در کلاس پوشش می دهد. انجام این کار یک فرصت کلیدی برای یادگیری در حالت های مختلف (خواندن و گوش دادن) و بهره مندی از تکرار و تمرین توزیع شده را از دست می دهد (به شماره 3 زیر مراجعه کنید) که هم از مطالعه پیش رو و هم از حضور در کلاس دریافت خواهید کرد . درک اهمیت تمام مراحل این چرخه به شما کمک می کند تا فرصت های یادگیری موثر را از دست ندهید.

مشاور رتبه های تک رقمی کنکور :

فاصله گرفتن خوب است

یکی از تاثیرگذارترین استراتژی‌های یادگیری، «تمرین توزیع‌شده» است – فاصله مطالعه‌تان در چند دوره زمانی کوتاه در چند روز و چند هفته. موثرترین تمرین این است که هر روز برای مدت کوتاهی روی هر کلاس کار کنید. مجموع زمان صرف شده برای مطالعه به اندازه (یا کمتر) از یک یا دو جلسه کتابخانه ماراتن خواهد بود، اما اطلاعات را عمیق‌تر یاد خواهید گرفت و در درازمدت بسیار بیشتری را حفظ خواهید کرد – که به شما کمک می‌کند در مرحله نهایی A . مهم این است که چگونه از زمان مطالعه خود استفاده می کنید، نه مدت زمان مطالعه. جلسات طولانی مطالعه منجر به عدم تمرکز و در نتیجه عدم یادگیری و حفظ می شود.

برای اینکه مطالعه را در بازه های زمانی کوتاه در چندین روز و هفته پخش کنید، باید بر  برنامه های خود کنترل داشته باشید . داشتن فهرستی از وظایف برای تکمیل به صورت روزانه به شما کمک می کند تا جلسات مطالعه فعال منظم را برای هر کلاس در نظر بگیرید. سعی کنید هر روز کاری برای هر کلاس انجام دهید. در مورد مدت زمانی که برای هر کار برنامه ریزی می کنید دقیق و واقع بین باشید—نباید وظایفی بیش از حدی که می توانید در طول روز انجام دهید در لیست خود داشته باشید.

به عنوان مثال، ممکن است یک ساعت قبل از کلاس به جای همه آنها، چند مسئله را در روز در ریاضی انجام دهید. در تاریخ، می توانید هر روز 15 تا 20 دقیقه به طور فعال یادداشت های کلاس خود را مطالعه کنید. بنابراین، ممکن است مدت زمان مطالعه شما همچنان یکسان باشد، اما به جای اینکه فقط برای یک کلاس آماده شوید، برای تمام کلاس های خود در مدت زمان کوتاه آماده خواهید شد. این به تمرکز، ماندن در کار خود و حفظ اطلاعات کمک می کند.

علاوه بر یادگیری عمیق تر مطالب، فاصله گذاری بین کارتان به جلوگیری از تعویق کمک می کند. به جای اینکه روز دوشنبه چهار ساعت با پروژه مخوف روبرو شوید، می توانید هر روز 30 دقیقه با پروژه مخوف روبرو شوید. زمان کوتاه‌تر و ثابت‌تر برای کار بر روی یک پروژه مخوف به احتمال زیاد قابل قبول‌تر خواهد بود و احتمال اینکه تا آخرین لحظه به تعویق بیفتد کمتر است. در نهایت، اگر مجبور هستید مطالبی را برای کلاس حفظ کنید (نام، تاریخ، فرمول)، بهتر است برای این مطالب فلش کارت درست کنید و به طور دوره ای در طول روز مرور کنید تا یک جلسه حفظ طولانی

همه مدل درس خواندن از نگاه مشاور رتبه های تک رقمی کنکور برابر نیست. اگر فشرده مطالعه کنید، به موفقیت بیشتری دست خواهید یافت. جلسات مطالعه فشرده کوتاه هستند و به شما این امکان را می دهند که با کمترین تلاش هدر رفته کار را انجام دهید. زمان‌های کوتاه‌تر و فشرده‌تر مطالعه مؤثرتر از مطالعه طولانی است.

در واقع، یکی از تاثیرگذارترین استراتژی های مطالعه، توزیع مطالعه در جلسات متعدد است

جلسات مطالعه فشرده می تواند 30 یا 45 دقیقه طول بکشد و شامل استراتژی های مطالعه فعال باشد. به عنوان مثال، خودآزمایی یک استراتژی مطالعه فعال است که شدت مطالعه و کارایی یادگیری را بهبود می بخشد. با این حال، برنامه‌ریزی برای صرف ساعت‌ها برای خودآزمایی پایانی احتمالاً باعث پرت شدن و از دست دادن توجه شما می‌شود.

از طرف دیگر، اگر قصد دارید به مدت 45 دقیقه در مورد مطالب درسی خود را امتحان کنید و سپس استراحت کنید، به احتمال زیاد توجه خود را حفظ کرده و اطلاعات را حفظ خواهید کرد. علاوه بر این، جلسات کوتاه تر و شدیدتر احتمالاً فشار لازم را برای جلوگیری از به تعویق انداختن کارها وارد می کند.

از نگاه مشاور رتبه های تک رقمی کنکور  شاید سکوت یک کتابخانه بهترین مکان برای مطالعه شما باشد. این مهم است که در نظر بگیرید که چه محیطی  برای شما بهتر عمل می کند. ممکن است متوجه شوید که با مقداری صدای پس زمینه بهتر تمرکز می کنید. برخی از افراد متوجه می شوند که گوش دادن به موسیقی کلاسیک در حین مطالعه به تمرکز آنها کمک می کند، در حالی که برخی دیگر این کار را بسیار حواس پرتی می دانند. نکته این است که سکوت کتابخانه ممکن است به همان اندازه (یا بیشتر) از سر و صدای یک سالن ورزشی حواس‌پرت کننده باشد. بنابراین، اگر سکوت حواس‌تان را پرت می‌کند، اما ترجیح می‌دهید در کتابخانه مطالعه کنید، طبقه‌های اول یا دوم را امتحان کنید، جایی که پس‌زمینه «سوز» بیشتر است.

به خاطر داشته باشید که مطالعه فعال به ندرت ساکت است زیرا اغلب مستلزم بیان مطالب با صدای بلند است.

مشاور رتبه های تک رقمی کنکور :

مشکلات دوست شماست

کار کردن و دوباره کاری کردن مسائل برای دروس فنی مهم است (به عنوان مثال، ریاضی، اقتصاد). بتوانید مراحل مشکلات و دلیل کارکرد آنها را توضیح دهید.

در دوره های فنی، معمولاً مهمتر از خواندن متن مشکلات کار است  در کلاس، مشکلات تمرینی نشان داده شده توسط استاد را با جزئیات یادداشت کنید. هر مرحله را حاشیه نویسی کنید و اگر گیج هستید سوال بپرسید. حداقل، سوال و پاسخ را ثبت کنید (حتی اگر مراحل را از دست دادید).

هنگام آماده شدن برای آزمون ها، فهرست بزرگی از مشکلات مطالب درسی و سخنرانی ها را جمع آوری کنید. مشکلات را بررسی کنید و مراحل و دلیل کارکرد آنها را توضیح دهید 

تعداد قابل توجهی از تحقیقات نشان می دهد که انجام چند وظیفه ای کارایی را بهبود نمی بخشد و در واقع بر نتایج تأثیر منفی می گذارد برای اینکه هوشمندانه تر مطالعه کنید، نه سخت تر، باید حواس پرتی را در طول جلسات مطالعه حذف کنید. شبکه های اجتماعی، وبگردی، بازی کردن، ارسال پیامک و … در صورت اجازه به شدت بر شدت جلسات مطالعه شما تاثیر می گذارد! تحقیقات واضح است که انجام چند کار (به عنوان مثال، پاسخ به متون، در حین مطالعه)، زمان مورد نیاز برای یادگیری مطالب را افزایش می دهد و کیفیت یادگیری را کاهش می دهد

حذف عوامل حواس پرتی به شما این امکان را می دهد که در طول جلسات مطالعه خود به طور کامل درگیر شوید. اگر به رایانه خود برای انجام تکالیف نیاز ندارید، از آن استفاده نکنید. از برنامه‌ها برای کمک به تعیین محدودیت‌هایی برای مدت زمانی که می‌توانید در سایت‌های خاص در طول روز بگذرانید، استفاده کنید. گوشی خود را خاموش کنید به مطالعه فشرده با استراحت در رسانه های اجتماعی پاداش دهید (اما مطمئن شوید که زمان استراحت خود را دارید!) 

چندین مکان برای مطالعه در محوطه و اطراف منزل یا مدرسه پیدا کنید و اگر متوجه شدید که دیگر فضای کاری برای شما نیست، فضای خود را تغییر دهید.

بدانید چه زمانی و کجا بهتر مطالعه می کنید. ممکن است تمرکز شما در ساعت 10:00 شب باشد. به اندازه 10:00 صبح نیست. شاید شما در یک کافی‌شاپ با صدای پس‌زمینه، یا در سالن مطالعه در محل اقامتتان بهره‌ورتر باشید. شاید وقتی روی تختتان مطالعه می کنید، خوابتان می برد.

مکان های متنوعی در محوطه مدسه و اطراف آن داشته باشید که محیط های مطالعه خوبی برای شما باشد. به این ترتیب در هر کجا که هستید، می توانید محل مطالعه عالی خود را پیدا کنید. پس از مدتی، ممکن است متوجه شوید که محل شما خیلی راحت است و دیگر مکان خوبی برای مطالعه نیست، بنابراین وقت آن است که به یک مکان جدید بروید!

مشاور رتبه های تک برتر کنکور به شما توصیه میکنند سعی کنید مطالب را به زبان خودتان توضیح دهید، انگار شما معلم هستید. شما می توانید این کار را در یک گروه مطالعه، با یک شریک مطالعه یا به تنهایی انجام دهید. گفتن مطالب با صدای بلند نشان می دهد که در کجا سردرگم هستید و به اطلاعات بیشتری نیاز دارید و به شما در حفظ اطلاعات کمک می کند. همانطور که در حال توضیح مطالب هستید، از مثال ها استفاده کنید و بین مفاهیم ارتباط برقرار کنید (همانطور که معلم انجام می دهد). اشکالی ندارد (حتی تشویق می شود) این کار را با یادداشت های خود در دستان خود انجام دهید. در ابتدا ممکن است لازم باشد برای توضیح مطالب به یادداشت های خود تکیه کنید، اما در نهایت می توانید آن را بدون یادداشت های خود آموزش دهید.

ایجاد یک مسابقه برای خودتان به شما کمک می کند تا مانند استاد خود فکر کنید. استاد شما چه چیزی را می خواهد که بدانید؟ امتحان کردن خودتان یک تکنیک مطالعه بسیار مؤثر است. یک راهنمای مطالعه تهیه کنید و آن را با خود حمل کنید تا بتوانید سؤالات و پاسخ ها را به صورت دوره ای در طول روز و در طی چند روز مرور کنید. سوالاتی را که نمی دانید شناسایی کنید و فقط در مورد آن سوالات خود را امتحان کنید. پاسخ های خود را با صدای بلند بگویید. این به شما کمک می کند تا اطلاعات را حفظ کنید و در جاهایی که لازم است اصلاحاتی انجام دهید. برای دروس فنی، نمونه مسائل را انجام دهید و توضیح دهید که چگونه از سوال به پاسخ رسیدید. مشکلاتی که برای شما دردسر ایجاد می کند را دوباره انجام دهید. یادگیری مطالب از این طریق به طور فعال مغز شما را درگیر می کند و به طور قابل توجهی حافظه شما را بهبود می بخشد (کریک، 1975).

به نظر مشاور رتبه های تک رقمی کنکور ، کنترل برنامه و حواس پرتی به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید.
اگر کنترل تقویم خود را در دست دارید، می‌توانید تکالیف خود را تکمیل کنید و در راس کارهای درسی خود باقی بمانید. مراحل زیر برای کنترل تقویم شما هستند:

  1. در یک روز هر هفته، (شاید یکشنبه شب ها یا صبح های شنبه) برنامه خود را برای هفته برنامه ریزی کنید .
  2. هر کلاس را مرور کنید و آنچه را که می خواهید برای هر کلاس در آن هفته تکمیل کنید، بنویسید.
  3. به تقویم خود نگاه کنید و تعیین کنید که چند ساعت برای تکمیل کار خود وقت دارید.
  4. تعیین کنید که آیا لیست شما می تواند در مدت زمانی که در دسترس دارید تکمیل شود یا خیر. (شاید بخواهید مدت زمان مورد انتظار برای تکمیل هر تکلیف را تعیین کنید.) در صورت نیاز تنظیمات را انجام دهید. به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که تکمیل کارتان ساعت‌های بیشتری از آنچه در دسترس دارید طول می‌کشد، احتمالاً باید خوانش‌های خود را تریاژ کنید. تکمیل همه خوانش ها لوکس است. شما باید بر اساس آنچه در کلاس پوشش داده می شود، در مورد مطالب خود تصمیم بگیرید. شما باید تمام تکالیف را از منبع کلاس مورد علاقه (آنی که در کلاس زیاد استفاده می شود) بخوانید و یادداشت برداری کنید. این ممکن است کتاب درسی یا مطالعه ای باشد که مستقیماً به موضوع آن روز می پردازد. احتمالاً می‌توانید از خواندن مکمل‌ها استفاده نکنید.
  5. زمانی که قصد دارید تکالیف را تکمیل کنید، در تقویم خود مداد بزنید.
  6. هر شب قبل از رفتن به رختخواب، برنامه خود را برای روز بعد تنظیم کنید. بیدار شدن با یک برنامه، شما را بازده بیشتری می کند.

مراقب هفته های “آسان” باشید. این آرامش قبل از طوفان است. هفته های کاری سبک زمان بسیار خوبی برای پیشبرد کار یا شروع پروژه های طولانی است. از ساعت های اضافی برای پیشبرد وظایف یا شروع پروژه ها یا مقالات بزرگ استفاده کنید. شما باید برنامه ریزی کنید که هر هفته روی هر کلاسی کار کنید، حتی اگر چیزی ندارید. در واقع بهتر است هر روز برای هر یک از کلاس های خود مقداری کار انجام دهید. گذراندن 30 دقیقه در هر کلاس در هر روز به سه ساعت در هفته اضافه می شود، اما تقسیم این زمان در شش روز موثرتر از جمع کردن آن در طول یک جلسه طولانی سه ساعته است. اگر تمام کار را برای یک کلاس خاص انجام داده اید، از 30 دقیقه برای پیشرفت یا شروع یک پروژه طولانی تر استفاده کنید.

خلاصه مقاله:

مشاور رتبه های تک رقمی کنکور  مشاوره رتبه های برتر کنکور  مشاور رتبه های برتر کنکور تجربی مشاور رتبه های برتر کنکور پزشکی مشاور رتبه های تک رقمی کنکور مشاور رتبه های تک رقمی کنکور پزشکی  مشاور رتبه های تک رقمی کنکور ریاضی

مشاور رتبه های تک رقمی کنکور پزشکی مشاور رتبه های تک رقمی کنکور  مشاوره رتبه های برتر کنکور  مشاور رتبه های برتر کنکور تجربی مشاور رتبه های برتر کنکور پزشکی مشاور رتبه های تک رقمی کنکور مشاور رتبه های تک رقمی کنکور پزشکی  مشاور رتبه های تک رقمی کنکور ریاضی مشاور رتبه های تک رقمی کنکور پزشکی مشاور رتبه های تک رقمی کنکور  مشاوره رتبه های برتر کنکور  مشاور رتبه های برتر کنکور تجربی مشاور رتبه های برتر کنکور پزشکی مشاور رتبه های تک رقمی کنکور مشاور رتبه های تک رقمی کنکور پزشکی  مشاور رتبه های تک رقمی کنکور ریاضی

مشاور رتبه های تک رقمی کنکور پزشکی

تگ ها: , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

کلیه حقوق مربوط به کارنامه خرد می باشد و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است