مشاور رتبه های برتر کنکور

برخلاف تصور عامه مردم و عامه دانش آموزان، بهترین مشاوران کنکور ایران الزاما کسانی نیستند که با خوش زبانی شما را تهیج نموده و حرف های زیبایی به شما بزنند.

در واقع بهترین مشاوران کنکور کسانی هستند که همانند یک پزشک متخصص بتوانند مشکلات شما را شناسایی نموده و برای برطرف کردن آن مشکلات ، بهترین راهکار را برای شما پیدا کنند.مشاوران کنکور در دو گروه کلی طبقه بندی میشوند: الف مشاوران انگیزشی ب: مشاوران علمی   که به عقیده اکثر کارشناسان، مشاوران علمی کارایی بهتری نسبت به مشاوران انگیزشی دارند در ادامه این مطلب به معرفی بهترین مشاوران کنکور ایران و بهترین دبیران کنکور در هردرس خواهیم پرداخت

مشاهده رزومه بهترین مشاوران کنکور ایران

بهترین مشاوران کنکور ایران چه کسانی هستند ؟

  1- استاد مهدی باباخانی  2-  استاد ایمان سرورپور   3-استاد مهدی برقعی  4- استاد ندا برهانی نسب 5- استاد مهدی نکوئی 6-استاد امیر دیبازر 7-استاد شروین مسیح 8- استاد محمدرضا پوردستمالچی 9- استاد جعفر قلی  10- استاد احمدی

 

کدام موسسه برای مشاوره  بهتر است ؟

مجموعه آموزشی کارنامه خرد تنها گروه آموزشی کنکور در ایران است که برای مشاوره و برای تدریس گروهی و خصوصی منحصرا از دبیران برند ایران و بهترین مشاوران کنکور ایران استفاده می­نماید

کارنامه خرد با مدیریت اساتید  برند ایران (استاد مهدی باباخانی و استاد سامان سلامیان) اداره می­گردد.

اگر تمایل دارید با مشاوران مشهور و بهترین مشاوران کنکور ایران و یا با دبیران رنکینگ 1 تا3 ایران، کلاس های گروهی یا خصوصی داشته باشید با کالسنتر ما تماس حاصل فرمایید

دفتر مرکزی تهران:  26401062    (021)

مجموعه آموزشی کارنامه خرد

بهترین آموزشگاه کنکور مشهد

روش های مطالعه موثر

مطالعه موثر اتفاقی نیست. مشاور رتبه های برتر کنکور و  مربیان و روانشناسان سال ها در مورد روش های مطالعه تحقیق کرده اند. برخی از بهترین مطالعات از دانشگاه‌های برتر انجام شده‌اند: استنفورد، ایندیانا، و شیکاگو که آزمایش‌های دقیق با گروه‌های دانشجویی مؤثرترین روش‌های مطالعه را روشن کرده است. دانش‌آموزانی که از این روش‌ها پیروی می‌کنند راحت‌تر یاد می‌گیرند، مطالب را برای مدت طولانی‌تری نگه می‌دارند و ساعت‌ها از زمان مطالعه خود صرفه‌جویی می‌کنند. ده روش کلی مطالعه که محققان و مشاور رتبه های برتر کنکور دریافته اند که کار عبارتند از:

1. ایجاد و حفظ یک برنامه مطالعه

مشاوران رتبه های برتر کنکور معتقند  که ساعات معینی از هر روز را مانند تغذیه و خواب برای مطالعه اختصاص دهید. همان برنامه را با وفاداری هر روز حفظ کنید. میزان زمان مورد نیاز برای مطالعه برای هر فرد بر اساس مهارت های موضوعی متفاوت خواهد بود. به طور متوسط ​​دو ساعت مطالعه در روز برای هر ساعت کلاس توصیه می شود. رفتن به کلاس فقط شروع است. کار واقعی بعد از آن شروع می شود!

2. مطالعه در یک محیط مناسب – در همان زمان، یک مکان، هر روز

امشاوران رتبه های برتر کنکور میگویند که اگر تمرکز مشکل شماست، پس محیط مناسب کمک بزرگی به شما خواهد کرد. میز مطالعه یا میز شما باید در مکانی ساکت و بدون حواس پرتی تا حد امکان باشد. وقتی هر روز در یک مکان مطالعه کنید، تمرکز بهتری خواهید داشت. این یک مجموعه ذهنی است. به عنوان مثال، وقتی پشت میز آشپزخانه می نشینید، انتظار دارید غذا بخورید. وقتی روی یک صندلی راحتی می نشینید، تلویزیون تماشا می کنید و غیره. ایجاد عادت مطالعه در یک مکان در همان زمان هر روز، تمرکز شما را بهبود می بخشد.

3. منطقه مطالعه خود را با تمام مواد مورد نیاز مجهز کنید

مشاوران رتبه های برتر کنکور معتقند میز مطالعه یا میز شما باید مجهز به تمام موادی باشد که ممکن است برای تکمیل تکلیف به آن نیاز داشته باشید، به عنوان مثال، مداد، خودکار، پاک کن، گیره کاغذ، منگنه، فرهنگ لغت، تنقلات، و نوشیدنی های مایع و غیره. برای برخی از تکالیف، ممکن است نیاز داشته باشید. ماشین حساب یا سایر لوازم با در دست داشتن مواد، می توانید بدون وقفه مطالعه کنید. اگر منشی تلفنی دارید، بگذارید در زمان مطالعه کار خود را انجام دهد. بعد از اتمام تحصیل می توانید به تماس ها پاسخ دهید. بردن تنقلات و نوشیدنی های خود به محل مطالعه، سفرهای بی پایان به آشپزخانه را که تمرکز شما را از بین می برد، از بین می برد.

4. عدم تکیه بر الهام برای ایجاد انگیزه

آیا می توانید تصور کنید که یک ورزشکار در حال تمرین منتظر الهام گرفتن برای تمرین برای آماده شدن برای یک رویداد باشد؟ البته که نه. آن‌ها هر روز تمرین می‌کنند تا بخواهند یا نخواهند رقابتی بمانند. به عقیده مشاور رتبه های برتر کنکور شما هم مانند ورزشکار باید با انجام تکالیف و آماده شدن روزانه از طریق بازبینی در تمرینات تست ها و معاینات شرکت کنید تا برای عمل آماده باشید.

5. نگه داشتن دفترچه یادداشت نمرات را بهبود می بخشد

به عقیده مشاور رتبه های برتر کنکور  قطعاً رابطه ای بین نظم و نمرات بالا وجود دارد. دانستن اینکه در زمان نیاز به مواد خود کجا پیدا کنید بسیار مهم است. یک بخش ویژه برای هر موضوع در دفترچه یادداشت خود و همچنین یک تقویم ترم تحصیلی داشته باشید تا بتوانید تمام تکالیف مهم را به محض اعلام آنها یادداشت کنید. داشتن همه این اطلاعات در یک مکان برای موفقیت شما حیاتی است. یک دفترچه یادداشت به خوبی نگهداری شده بخشی از مدیریت خوب زمان است. اگر تا به حال یک تکلیف مهم را اشتباه انجام داده اید، می دانید که چقدر زمان ارزشمند را می توان برای یافتن آن از دست داد.

6. ثبت دقیق تکالیف

آن را سیاه و سفید – از جمله جزئیات – قرار دهید و در دفترچه یادداشت خود نگه دارید. به نظر  مشاور رتبه های برتر کنکور دانستن اینکه دقیقاً چه کاری از شما انتظار می‌رود و چه زمانی از شما انتظار می‌رود که آن را انجام دهید، اولین قدم بزرگ به سوی انجام تکالیف مهم با موفقیت و به موقع است.

7. استفاده از “فلش کارتها” توصیه به مشاور رتبه های برتر کنکور

فلش کارت فقط برای بچه ها نیست! آنها یک ابزار مطالعه مشروع هستند. از جلوی کارت برای نوشتن یک عبارت مهم استفاده کنید و در پشت آن یک تعریف یا یک واقعیت مهم در مورد آن عبارت بنویسید. فلش کارت های خود را همراه داشته باشید. از آنها در “زمان مرده” استفاده کنید، مانند ایستادن در صف چک اوت، انتظار در مطب پزشک یا دندانپزشک، سوار شدن بر اتوبوس، یا انتظار در خشکشویی. مجموعه ای را در محفظه دستکش ماشین خود برای صف های طولانی در رستوران یا بانک فست فود مورد علاقه خود نگه دارید. آنها را روی آینه حمام خود قرار دهید تا در حین اصلاح یا آرایش کردن آنها را مرور کنید. تعجب خواهید کرد که در آن «زمان‌های مرده» چقدر می‌توانید به دست آورید. 

8. یادداشت برداری خوب به عنوان بیمه در برابر فراموشی

به عقیده مشاور رتبه های برتر کنکور شما باید یاد بگیرید که یادداشت های خوب را به طور موثر یادداشت بردارید، زیرا مربیان شما بر نکات مهم در کلاس تاکید می کنند و در حین مطالعه تکالیف خود. یادداشت‌های خوب برای مرور قبل از آزمون «باید» هستند. بدون یادداشت، باید کل تکلیف را قبل از آزمون دوباره بخوانید و مرور کنید. این ممکن است شما را ملزم به خواندن 100 تا 300 صفحه مطالب در یک جلسه کند. با یادداشت ها، می توانید نکات اصلی را تنها در کسری از زمان به خاطر بیاورید. زمانی که صرف یادداشت برداری می کنید از بین نمی رود، اما در واقع باعث صرفه جویی در زمان می شود.

9. یادگیری بیش از حد مواد باعث تقویت حافظه می شود

مشاور رتبه های برتر کنکور به ما می گویند که راز یادگیری برای مرجع آینده، یادگیری بیش از حد است. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که پس از گفتن «من این مطالب را می‌دانم»، باید به مطالعه آن مطالب برای یک چهارم زمان مطالعه اصلی ادامه دهید. الفبا نمونه ای از یادگیری بیش از حد است. چگونه آن را یاد گرفتی؟ احتمالاً از طریق تلاوت که بهترین راه برای حکاکی مطالب در ردیابی حافظه است. با نوشتن، خواندن، لمس کردن، شنیدن و گفتن مطالب را تا حد امکان به طرق مختلف دستکاری کنید. در یک مطالعه تجربی، دانش‌آموزانی که مطالب را بیش از حد یاد می‌گرفتند، پس از یک ماه چهار برابر بیشتر از دانش‌آموزانی که بیش از حد یاد نمی‌گرفتند، حفظ کردند.

10. مرور مطالب مکرر

دانش آموزی که مطالب را مرور نمی کند می تواند 80 درصد آموخته های خود را تنها در دو هفته فراموش کند! اولین بررسی باید خیلی کوتاه پس از اولین ارائه و مطالعه مطالب انجام شود. مرور اولیه به عنوان محافظی در برابر فراموشی عمل می کند و به شما کمک می کند مدت طولانی تری به خاطر بسپارید. مرورهای مکرر در طول دوره، در زمان آزمون پاداش به همراه خواهد داشت و اضطراب قبل از آزمون را کاهش می دهد.

اگرچه این ده روش مطالعه کار می‌کنند، اما هنگام استفاده از همه آنها به یک مؤلفه دیگر نیاز است – مسئولیت مطالعه از طریق انجام تکالیف. تمام روش های مطالعه در دنیا اگر به خودتان کمک نکنید به شما کمکی نمی کند. مانند بسیاری از هر چیز در زندگی شما، شعار شما باید این باشد: “من مسئول موفقیت خود هستم!”

به عقیده مشاور رتبه های برتر کنکور اگر برای مطالعه مؤثر تلاش کنید، مهارت‌های بهبود یافته به زودی به یک عادت تبدیل می‌شوند و به اندازه تنفس طبیعی می‌شوند. نتیجه می تواند نمرات بهتر، دانش بیشتر و عزت نفس بالاتر باشد. این مهارت ها در زندگی حرفه ای و شخصی نیز به خوبی به شما کمک خواهد کرد

تگ ها: , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

کلیه حقوق مربوط به کارنامه خرد می باشد و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است